10 шілде күні Балықшылар күніне орай «Балығы тайдай тулаған өлке» тақырыбында Атырау облыстық тарихи-өлкетану музейінің ұйымдастыруымен өткізілген уақытша көрмені Дамбы ауылдық мәдениет үйі жанынан құрылған «Жасыл ел» жастар еңбек жасағының жастары мен Қызылқоға аудандық «Жаңа шаруа» қазақ орта мектебінің оқушылары, ұстаздары тамашалады.

Көрмеде музей қорындағы 1983 жылы шыққан Қазақ КСР Министрлер Кеңесінің қаулысы, 1945 жылдың №360 санындағы «Социалистік құрылыс» газетінің фотокөшірмесі, Гурьев балық комбинатының жұмыс процесі, балық аулау сәтінен түсірілген тарихи фотосуреттер, балық консерві комбинаттың балық өнімдерінің құтылары, бекіре балығының муляжы, балықшы киімі, балық аулау құралдары, сондай-ақ, осы салада ұзақ жылдар бойы еңбегі еленген өлкемізден шыққан балық кесуші А.Байжігітованың «Социалистік Еңбек Ері» атағы берілгендігі жөніндегі куәлігі, Х.Ғабдолованың, Қ.Әлиевтің өмір деректері мен құжаттай материалдары орын алған.