19 наурыз Атырау облыстық тарихи – өлкетану музейінде Наурыз мерекесіне орай «Наурыз көже – Ұлыс дәмі» атты тағылымдық дәріс өткізілді.

Дәріс барысында қатынасушы студенттерге наурыз мейрамының ерекшелігі туралы мағлұмат беріліп, наурыз көженің маңызы түсіндірілді. Салт-дәстүр бойынша бұрын Наурыз мейрамын бүкіл ауыл - ел болып, атап өтетіндігі, келген қонақтар да «Ұлыс оң болсын, ақ мол болсын, бәле - жала жерге енсін» - деп амандасып, Наурыз мерекеге ұласып, көже ішіліп, түрлі сауық - сайрандар ұйымдастырылған. Наурыз көже – Ұлыстың ұлы күні жасалатын қасиетті ас. Ежелден келер жылғы молшылықтың жоралғысы ретінде наурыз тойында әрбір шаңырақта міндетті түрде әзірленген. Ұлыстың ұлы күні кем дегенде жеті түрлі дәмнен тұратын Наурыз көженің дайындалу жолдары айтылып, студенттер өздерінің сұрақ–жауаптарымен де дәріс барысында бөлісті.

Тағылымдық дәріске Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінің студенттері мен мұғалімдері қатынасты. Дәрістен соң студенттер музейдің экспозициялық залдарымен де танысып, тамашалады.