13-наурыз Атырау облыстық тарихи – өлкетану музейінде Қолөнер шеберлерінің шеберлік сағаты өткізілді.

Шараның мақсаты: Эстетикалық рухани байлық-ұлттық зергерлік әшекейлер, ағаш және тері бұйымдарының құндылығы арқылы ұрпақтарымызды әдемілікке, әсемдікке, әдептілікке баулу және жас ұрпақты ұлттық құндылықтарды құрметтеуге бағыттау болды.

Шеберлік сағатына тері бұйымдарын жасаушы қолөнер шебері, ЮНЕСКО көлемінде өткен Қазақстан қолөнер шеберлерінің дипломанты Кеңес Айыпқалиев, жастайынан ағаш тамырымен сусындап өскен, атадан балаға, баладан немереге дарыған қолөнершілік өнерді дамытып келе жатқан облысымызға, республикаға танымал қолөнер шебері, көптеген байқаулардың жеңімпазы Нұрсұлтан Қалиев, ұлттық мұраны заманға сай жаңғыртып, тастың өзін теңдессіз әшекейге айналдырып, ұлттық нақышты ұлықтап, қазақ даласынан табылған тарихи таңбаларды бұйым бетіне бедерлеп, күмістен құятын шебер, атыраулық жас зергер Қайрат Шапабаев қатынасып, жеке –жеке өздерінің қолөнер жұмыстарын көрсетіп, таныстырды.

Шеберлік сағатына Қ.Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжінің студенттері және «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығының педагог-мастерлері, курс педагогтері қатынасты.