ІІІ-секция Сұлтан Бейбарыстың әскери істегі; дипломатиядағы және әлемдік тарихтағы тұлғасы бағытында: РФ, Қазан қаласы, Қазан ұлттық зерттеу технологиялық университетінің сервистік технологиялар кафедрасының доценті, Абдель Вахед ЭссамАбдаллах Махмуд - «Образ султана Бейбарса в истории мирового кино»  ҚР ҒЖБМ Мемлекет тарихы институтының Бас ғылыми қызметкері, тарих ғылымдарының кандидаты, доцент, А. Қашқымбаев - «Есімі тарихта қалған тұлға», ҚР ҒЖБМ Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің профессоры, Тарих ғылымдарының докторы, тарих және қоғамдық ғылымдар Академиясының Академигі З.Дүкенбаева -Сұлтан Бейбарыс - тарихи тұлға», ҚР ҒЖБМ Б.Сүлейменов атындағы Шығыстану институтының жетекші ғылыми қызметкері, тарих ғылымдарының кандитаты, Е.Ужкенов - «Мир средневековья: логистика Крестовых походов», Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінің «Х.Б.Табылдиев атындағы Каспий өңірінің тарихы, археологиясы және этнологиясы» ҒЗИ ғылыми қызметкері С. Моллақанағатұлы «Султан Бейбарыс ІІ Мусхафы туралы», №42 Н.Балғымбаев атындағы жалпы орта мектебінің тарих пәні мұғалімі Н.Қамиева «Алтын Орда және Сұлтан Бейбарыс», ҚР МАМ «Сарайшық» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының экскурсия жүргізушісі Л.Бақтыгереева «Батыс пен шығыстың билеушісі» тақырыптарында баяндамалар жасады.