ІІ-секция Сұлтан Бейбарыс және оның тарихи ортасы археология; этнография және ескерткіштану (архитектура) материалдары бойынша;

Доктор, профессор, Нұр-Мүбарак Египет Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы Saber Elsayed Mohammad aly Mashaly, «Әл-Захир Байбарыс дәуіріндегі Мысырдағы діни ахуал», Өзбекстан Республикасы, Ферғана мемлекеттік университетінің Дүниежүзі тарихы кафедрасының аға оқытушысы, PhD доктор, С.Юлдашев «Фарағина» - Аббосилар қушинидағы мунтазам харбий тузилма», тарих ғылымдарының докторы, С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық зерттеу университетінің Қазақстан тарихы кафедрасының профессоры Қ.Нұрбаев - «Шетелдегі қазақтар: Тайбұға би және Сібір ұлысы», Тарих ғылымдарының кандидаты,ҚР ҒЖБМ ҒК Ш.Уалиханов атындағы тарих және этнология институтының жетекші ғылыми қызметкері Г.Шотанова «Средневековые города Западного Казахстана в золотоордынский период: функции, деятельность и специфика» (на примере Актобе-Лаэти), PhD доктор, Нұр Мүбарак Египет ислам мәдениеті университетінің оқытушысы Н.Анарбаев - «Сұлтан Захир Бейбарыстың дінге жасаған қызметтері», PhD доктор, ҚР ҒЖБМ Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті А.Құрметбек «Бейбарыс сұлтан заманындағы жәдігерлердің сақталу мәселелері», ҚР ҒЖБМ Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің магистранты Г. Абдирова - «Сұлтан Бейбарыс және оның Мәмлүктер мемлекетін нығайтудағы тарихи рөлі» тақырыптарында баяндамалар жасады.