Атырау облысы тарихи-өлкетану музейінде 27 маусым 2018 жылы Социалистік Еңбек Ері Арон Аюповтың 115 жылдығына арналған «Өнегелі өмір» тарихи-тағылымдық шарасы өткізілді.

Шара шаруашылық пен мәдени құрылыстағы аса үздік жетістіктері үшін еңбекте ерекше көзге түсіп, өздерінің аса үздік жаңашыл қызметтерімен қоғамдық өндірістің тиімділігін арттыруға үлес қосқан азаматтардың есімдерін ел жадында жаңғыртумақсатында өтті.

Социалистік Еңбек Ері-шаруашылық пен мәдени құрылыстағы аса үздік жетістіктері үшін еңбекте ерекше көзге түсіп, өздерінің аса үздік жаңашыл қызметтерімен қоғамдық өндірістің тиімділігін арттыруға, халық шаруашылығын өрге бастыруға, ғылым мен техниканы дамытуға, сол кездегі КСРО-ның күш-қуатын нығайтып, даңқын шығаруға ат салысқандары үшін берілетін ең жоғары құрметті атақ. Бұл атақ КСРО Президиумының 1938 жылғы 27 желтоқсанындағы Жарғысымен бекітілген.

Арон Аюпов-1903 жылы Атырау облысы, Новобогат ауданы, Забурын селосында туған. 1916 жылдан бастап еңбекке араласқан. 1917-1930 жылдары Теңіз ауданында №30 балық аулау кәсіпшілігінде жұмысшы болды. 1930 жылдан «Путь социализма» колхозында еңбек етті. 1947 жылы «Родина» колхозы құрылғанда соның төрағасы болып сайланды. Ол колхоз өндірісін шебер ұйымдастыра білді.

1947 жылы Арон Аюпов басқарған колхоз 219 құлынды аман өсіріп шығады. Қол жеткен табыстары үшін 1948 жылы Социалистік Еңбек Ері атағы берілді.

Аталған шараға Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасының қызметкерлері, Атырау облысы құқық қорғау органдарының қызметкерлері және Арон Аюповтың қызы Лұқпанова Қазына Лұқпанқызы мен келіні Дәметкен Аронова Көшімқызы қатынасты.