Парақшамызда қазан айының 2-ші жұлдызында тікелей эфирден көрсеткендей музейдің ғылыми қорына тарихи құндылықтарды қабылдау сараптамалық комиссиясының кезекті отырысы  өтті.

Қор сараптамалық комиссия отырысында «Мен сыйға тартқан жәдігер» акциясы және «Отбасымен музейге» фестивалі аясында қала, аудан тұрғындарының сыйға тартқан заттай және құжаттай материалдары қабылданды.

Нәтижесінде облыстық музей қоры белгілі Мемлекет және қоғам қайраткері С.Мұқашевтің жеке қорында жинақталған түрлі тақырыптағы төс белгілер (значоктар) коллекциясымен, 1911 жылы Қазан баспасынан шыққан араб жазуымен жазылған діни кітапшамен, 1980 жылдары қолдан тоқылған түйе жүн жемпір және белдемше, фонарь, білтелі шам, «Сириус» радиолласы, 1957 жылы тоқылған алаша мен құр, шойын қазан, іс машинасы, кебеже секілді құнды жәдігерлермен және аудандық музейлер бөлімшесінің қоры Ұлы Отан соғысының ардагері Сабырғалиев Төлеудің заттай және құжаттай материалдарымен, Исатай аудандық спорт мектебінің заттай материалдарымен (кубок, медальондармен), Қазақ КСР-інің Балық өнеркәсібі Халық Комиссары, Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесінің депутаты Әбішев Шайхының 1958 жылдары пайдаланған телефон аппараты,  Жайықмұнай басқармасына Қазақстан Компартиясы Гурьев облыстық комитетінің ескерткіш туы,  ұлы күйші Дина Нұрпейісованың бейнесі бейнеленген кілемшемен, Құрманғазы ауданының азаматы Бектенов Мұхтасифтің (Латиф) құжаттай материалдарымен, белгілі қоғам қайраткері Сабырова  Мелләттың заттай және құжаттай материалдарымен, ҚР Халық әртісі Әзидолла Есқалиевтің, Ж.Нәжімеденовтің, Қаюпова Ақбаланың, Темірташев Құмардың, Құттықадамов Аманғалидың заттай және құжаттай материалдарымен толығатын болады.