3D

06 Желтоқсан 2019

Выставка "Патша сөздің Фаризасы"

В рамках недели "Патша-сөздің Фаризасы" посвященной 80-летию со дня рождения известной казахской поэтессы, народного писателя, лауреата Государственной премии Республики Казахстан Фаризы Онгарсыновой с 11 по 14 сентября 2019 года  Историко-краеведческий музей Атырауской области организовал выставку «Поэзия падишасы»  собранная  из фонда музея.

Экскурсия по 35 историческим местам Атырауской области и памятникам

В рамках программной статьи Главы государства «Взгляд в будущее: модернизация общественного сознания» в рамках проекта «География сакральных мест Казахстана», в соответствии с заказом МОО "Жас қоғам" Историко-краеведческим музеем Атырауской области была проведена экскурсия по 35 историческим местам и памятникам, расположенным на территории Махамбет-Индер, Макат-Жылыойского района и города Атырау по внутреннему туризму Атырауской области.

Ночь в музее на тему «Тәуелсіздігіміздің айшықтаған Ата заң»

В рамках реализации программы общественной модернизации «Рухани жаңғыру» на совещании под председательством Государственного секретаря Республики Казахстан М.Тажина в Историко-краеведческом музее Атырауской области 30 августа в честь Дня Конституции на тему «Тәуелсіздігіміздің айшықтаған Ата заң» была проведена акция «Парад музеев».

«Ашық есік» күні

казан ае 4Атырау облысы тарихи-өлкетану музейінде  2019 жылдың 25 қазан күні сағ: 10.00-17.30 аралығында  «Ашық есік» күні ұйымдастырылды. Ашық есік күнінің шеңберінде өлкеміздің тарихының рухани, мәдени және материалдық мұрасы болып табылатын жүздеген бірегей экспонаттарын тілек білдірушілердің барлығы тамашалай алды.

Кеңес Айыпқалиевтың шеберлік сағаты

айыпкалиев 4   2019 жылдың 23 қазан күні сағ:11.00-де Атырау облысы тарихи-өлкетану музейінде  тері бұйымдарын жасаудың қолөнер шебері Айыпқалиев Кеңес Тұңғышбайұлының шеберлік сағаты өтті.

«Экскурсия жүргізудің қағидалары» тақырыбында танымдық сабақ

лекция 8Атырау облысы тарихи – өлкетану музейінде  ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы Н.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында 24 қазан 2019 жылы экскурсиялық, бұқаралық жұмыс бөлімінің меңгерушісі Айдана Мурсалимова мен музей экскурсоводы, «Үздік экскурсовод – 2017» Динара Бисембаева «Жас Қоғам» жастар бастамаларын дамыту қорының «Туризм және өлкетану» клубының мүшелеріне «Экскурсия жүргізудің қағидалары» тақырыбында танымдық сабақ өткізді.

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласына орай рухани құндылықтарды насихаттау мақсатында Қызылқоға ауданының күндері

к12019 жылдың 30 қазан күні Атырау облысы  тарихи-өлкетану музейінде ҚР Тұңғыш Президенті, Елбасы Н.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында  Қызылқоға ауданының көшпелі көрмесінің салатанатты ашылуы болды.

«Ғалым, ұстаз, ақын» көрмесі

сейітов 22019 жылдың 15 қазан күні Қазақстан Жазушылар Одағының мүшесі, ақын, геология-минералогия ғылымдарының докторы, профессор, ҚР Ұлттық Ғылым Академиясының корреспондент мүшесі, Қазақстан Ұлттық жаратылыстану ғылымдары академиясының және салалық Минералдық ресурстар академиясының академигі Нәсіпқали Сейітовтың 75 жас мерейтойына арналған "Аптап аңқыған ақын" тақырыбындағы шығармашылық кешінде Атырау облысы тарихи өлкетану музейі «Ғалым, ұстаз, ақын» тақырыбында көрме ұйымдастырды.

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласына орай рухани құндылықтарды насихаттау мақсатында Индер ауданының күндері

индер1Атырау облысы тарихи - өлкетану музейінде 2019 жылдың 16 қазан күні  ҚР Тұңғыш Президенті, Елбасы Н.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында рухани құндылығымызды насихаттауға  бағытталған Индер ауданының  күндері өткізіледі.

Қазақстанның халық әртісі, өте сирек кездесетін контртенор сарынды опера әншісі Ерік Құрманғалиевті еске алу кешіне көшпелі көрме

ерик 1Ағымдағы жылдың 5 қазан күні Құрманғазы атындағы мәдениет сарайында Қазақстанның халық әртісі, өте сирек кездесетін контртенор сарынды опера әншісі Ерік Құрманғалиевтің 60 жылдығы аясында Атырау облысы тарихи-өлкетану музейінен жылжымалы көрме ұйымдастырылды.

Құрметті әлеуметтік желі қоданушылары!

Еліміздегі төтенше жағдайға байланысты музей уақытша көрермендерді қабылдай алмайтындығын қаперлеріңізге береміз